Aktuálně

13:00 – Hudební vystoupení kapely ŠROTI zpříjemňuje zahájení ekologického veletrhu EKODEN. Počasí nám přeje, neprší. Vstupné je jedna PET láhev nebo vysloužilý elektrospotřebič. Pokud jste tak již neučinili, přijďte nás navštívit a užít si odpoledne plné zábavy!

13:15 – Roztleskávačky BERUŠKY a vystoupení aerobicu STONOŽKA rozproudilo zábavu v areálu společnosti KOVOSTEEL, s. r. o. Holky si připravily na dnešní den krásný program a my jim tleskáme!

13:50 – Animační program pro děti – Nazdar prázdniny – je velmi zdařilý. I přesto, že se počasí trochu pokazilo a občas nás mraky poctí sprškou, se zapojilo velké množství dětí.

14:15 – Právě probíhá slaňování majáku, což je zajímavý adrenalinový zážitek dnešního EKODNE. Za chvíli se uskuteční vyhlášení vítězů soutěže „CESTOVNÍ KANCELÁŘ“. Sledujte aktuality i na Facebooku!

14:30 – Vyhlášení soutěže „CESTOVNÍ KANCELÁŘ“ máme úspěšně za sebou. Ceny si vyzvedly ZŠ Hluk, SOŠ Uh. Brod, ZŠ Želechovice, SOŠ Juraja Ribaya B. nad B., ZŠ a MŠ Uhrovec, SOŠ Handlová, SOŠ N. M. nad Váhom, SOŠ Strážnice. Výherci ze slovenských škol si ceny mohou vyzvednout v Uhrovci, českým školám budou dodány v nejbližší době. Gratulujeme!

14:45 – Atmosféru zpříjemňuje hudební vystoupení Viki Matušovové. Za svůj výkon si zaslouží velký potlesk!

15:15 -Právě probíhá vyhlášení soutěže „Keramická popelnice“.

15:25 - V soutěži „Keramická popelnice“ jsou každoročně hodnoceny aktivity obcí a měst v oblasti nakládání s komunálním odpadem, to především v tříděném sběru využitelných složek. Hodnocení obcí se provádí na základě údajů, poskytovaných obcemi do systému EKO-KOM. Kategorie měst:

 1. Kunovice
 2. Rožnov pod Radhoštěm
 3. Valašské Klobouky
 4. Uherský Ostroh
 5. Brumov Bylnice

Kategorie obcí nad 500 obyvatel:

 1. Záhorovice
 2. Šumice
 3. Žalkovice
 4. Bratřejov
 5. Jarcová

Kategorie obcí do 500 obyvatel:

 1. Kelníky
 2. Skaštice
 3. Haluzice
 4. Kyselovice
 5. Rudimov

15:45 – Železný muž Jaromír Bakalík se chystá roztlačit vlastním tělem vláček STEELINKU s 50 lidmi na palubě. Její celková hmotnost i s pasažéry je 9040 kg! Podaří se mu to?

15:47 – Divadelní představení – TRNKOVÁ ZAHRADA v podání H. E. R. ecké společnosti Zlín oživuje dění na zahradě. Herci předvádí vynikající výkony!

15:55 – Železný muž vytvořil nový osobní rekord, kdy roztlačil 9-ti tunovou STEELINKU i s pasažéry! Gratulujeme!

16:00 – Mezitím se nám po stanu MASH pohybuje želva, které se nechce stát na jednom místě a děti si mohou pohladit králíčka. Had nám bohužel nepřijel, protože se zrovna svléká a styděl se ukázat na veřejnosti.

16:10 – Na place právě probíhá zásah dobrovolných hasičů. Prozatím zpacifikovali hořící vrak automobilu a ještě je čeká v 17:30 unikátní zásah – hořící autobus!

16:15 – Roztleskávačky BERUŠKY již podruhé nastupují na plac, aby nám předvedly, jaké taneční číslo si pro návštěvníky EKODNE připravily. Střídají je šikovná děvčata z aerobicu STONOŽKA.

16:20 – Vláček STEELINKA stále čeká na nové návštěvníky, aby je svezla celým areálem společnosti KOVOSTEEL, s. r. o.

16:30 - Společnost ASEKOL ve spolupráci se Zlínským krajem na Zlínsku ocenila obce a města, které nejlépe třídí elektrozařízení.  Hlavním kritériem byla průměrná dosažená výtěžnost odevzdaného elektrodpadu na jednoho obyvatele obce či města.

O keramickou popelnici.

Kategorie měst:

 1. Kroměříž
 2. Staré Město
 3. Valašské Klobouky

Kategorie obcí:

 1. Pozlovice
 2. Mistřice
 3. Bystřice pod Lopeníkem

16:40 – Dění na zahradě oživuje svým krásným zpěvem Viki Matušovová. To opravdu stojí za poslech!

17:10 – Viki vystřídala kapela ŠROTI, za svůj výkon jsou odměňováni hlasitým a především zaslouženým potleskem.

17:20 – Samozřejmě po celou dobu konání podporujeme naše šikovné kováře v jejich pokusu o rekord. Už se jim čas krátí!

17:30 – Za malou chvíli se uskuteční předání daru nemocnici v Uherském Hradišti! Výtěžek byl vybrán ze vstupného na maják, celkem se vybralo 12 288 Kč!

17:35 – Za chvíli přijde dokonalý adrenalinový zážitek! Dobrovolní hasiči z Kunovic nám předvedou zásah při hašení hořícího autobusu!

17:40 – Navštivte nás v EKOKOUTKU, kde Vám poskytneme veškeré informace ohledně akce EKODEN. Také můžete své děti zabavit v dílničkách, kde si vlastnoručně vytvoří pěkné ozdůbky či dárky pro své blízké. Za své výkony v Ekoslalomu zde budou děti odměněny pěknými dárky a dostanou balonek.

17:50 – Hasiči předvedli bezchybný zásah při hašení hořícího autobusu. Opravdu ohromující podíváná.

18:00 – S příchodem šesté hodiny končí čas pro pokus o dosažení českého rekordu šikovnými kováři, kteří svůj náročný úkol splnili a vytvořili nádherného Tyranosaura Rexe. Měření a vážení proběhne každou chvílí. Kováři si zaslouží obdiv především díky velkému časovému tlaku a také díky tomu, že tento rekord zvládli pokořit pouze ve třech lidech!

18:15 – Exhibičním vystoupením nás potěšil železný muž, předvedl lámání železa a další atraktivní kousky!

18:30 – Za chvilinku proběhne poslední jízda vláčkem STEELINKOU, v této chvíli probíhá animační program pro děti – Nazdar prázdniny, jehož se účastní spousta dětí.

18:50 – A je to tady, jsou známy oficiální údaje týkající se rekordu dosaženého uměleckými kováři na akci EKODEN. Byl vytvořen nový český rekord ve výrobě zvířete z kovového odpadu za přítomnosti komisaře z agentury Dobrý den Pelhřimov. Váha vytvořenéhého Tyranosaura Rexe je asi 2 tuny. Délka tvoří 7,42m a výška 2,96 m. Rekord byl zdolán v počtu 3 uměleckých kovářů za 7,5 hodiny. Záznam poputuje do české databanky rekordů. Kovářům děkujeme a především gratulujeme!

19:00 – Dnešní odpoledne se velmi vydařilo, počasí se po pár sprškách také umoudřilo a všichni návštěvníci vypadali velmi spokojeně. Všem účastníkům a partnerům moc děkujeme za veškerou pomoc týkající se pořádání ekologického veletrhu EKODEN. Návštěvníkům rovněž děkujeme za jejich účast a doufáme, že si EKODEN náležitě užili a brzy nás opět navštíví.