Soutěže

VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE „KERAMICKÁ POPELNICE“

Soutěž představuje populární klání, které hodnotí množství vytříděného separovaného odpadu přepočtené na jednoho obyvatele města nebo obce, zapojených do systému EKO-KOM v daném kraji.

V rámci slavnostního předání, které je součástí programu na pódiu zahrady, získají nejlepší obce a města ve třech kategoriích kromě stylového ocenění (keramické popelnice) a věcných cen také finanční odměny. Obce na prvním místě v každé kategorii získají 30 000 Kč, na druhých místech 20 000 Kč a na bronzových příčkách 10 000 Kč.

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ I. KOLA SOUTĚŽE „CESTOVNÍ KANCELÁŘ“

Soutěž je pořádána v rámci projektu Budoucnost ruku v ruce. Je určena II. stupni základních škol a školám středním. Soutěž probíhala od února tohoto roku a osloveny byly školy Jihomoravského kraje, Zlínského kraje a školy na Slovensku.

Úkolem dětí bylo zahrát si na majitele cestovní kanceláře a naplánovat nejzajímavější dvoudenní výlet pro zahraniční kamarády v okolí svého regionu. Zahraniční kamarádi tak dostanou možnost poznat vše podstatné o daném regionu, jeho krásy, historii a kulturu.

Vítězné školy budou odměněny dárkovými poukazy na zážitky  na EKODNU. Slavnostní vyhlášení bude probíhat v EKOKOUTKU, který je financován Evropskou unií v rámci projektu Budoucnost ruku v ruce.

Škola s největším počtem zúčastněných týmů pojede na dvoudenní zájezd, dle návrhu svých zahraničních kamarádků. Výlety se uskuteční 13. – 14. 9. 2010 a 16. – 17. 9. 2010.

Více informací o soutěži naleznete zde.

VYHLÁŠENÍ II. KOLA SOUTĚŽE „STAŇ SE FOTOREPORTÉREM“

Úkolem dětí bude nalákat zahraniční kamarády do svého rodného kraje pomocí fotoreportáže z nejzajímavějších míst. Soutěž je opět určena pro žáky II. stupně základních škol a studentům středních škol. Děti se mohou zaměřit na následující témata:

  • představení kulturních památek a historie
  • kultura (folklór)
  • přírodní poklady (fauna a flora regionu)
  • aktivní dovolená
  • ekologie
  • sport
  • víno a vinařství
  • turistika